Podpora lokálnej demokracie a transparentnosti v Kosove* - SlovakAid

Podpora lokálnej demokracie a transparentnosti v Kosove*

Krajina
Kosovo
Miesto realizácie
Pristina
Číslo
SAMRS/2021/ZB/1/6
Stav
Ukončený
Typ financovania
Rozvojové projekty
Obdobie realizácie
01.09.2021 - 31.08.2023
Sektor
Dobrá správa vecí verejných a budovanie občianskej spoločnosti
ODA dotácia
95754 EUR
Príjimateľ
Transparency International SK
Partner
Kosova Democratic Institute

Popis projektu

Cieľom projektu je zlepšiť fungovanie miestnej demokracie v Kosove prenosom slovenských reforiem zvýšenej transparentnosti radníc a vyššieho zapojenia verejnosti na lokálnej úrovni. Otvorenosť kosovských samospráv zmeriame prispôsobením úspešnej slovenskej metodológie v dvoch ročných rebríčkoch transparentnosti všetkých 38 kosovských miest, s cieľom zvýšiť skóre miest o 20 percent za dva roky. Transparency International Slovensko s partnerom Kosova Democratic Institute vyškolí za účasti slovenských expertov 50 kosovských starostov, ich zástupcov a aktivistov počas trojdňového školenia a prednášok v Prištine na tému, ako zlepšiť fungovanie a otvorenosť miestnych samospráv, vrátane ochrany životného prostredia. Štyria starostovia a aktivisti budú pozvaní na pracovnú cestu na Slovensko na workshop miestnej demokracie na záver projektu. Pri všetkých aktivitách budeme kladený dôraz na paritu medzi mužmi a ženami v počte účastníkov aj lektorov.

*Týmto označením nie sú dotknuté pozície k štatútu a označenie je v súlade s rezolúciou BR OSN č. 1244(1999) a so stanoviskom Medzinárodného súdneho dvora k vyhláseniu nezávislosti Kosova.

Načítavam mapu...

Podporované zamestnávanie a optimalizácia služieb v politike práce v Gruzínsku

Gruzínsko

Rozvoj komunít pozdĺž administratívnej hraničnej línie oddeľujúcej región Cchinvali od zvyšku Gruzínska s dôrazom na miestnu samosprávu a rozvoj

Gruzínsko

Budovanie inkluzívneho prostredia pre deti

Gruzínsko