Uplift Západný Balkán – rozšírenie start-upového akcelerátora smerom k zvýšeniu investícií pre podnikateľov v regióne - SlovakAid

Uplift Západný Balkán – rozšírenie start-upového akcelerátora smerom k zvýšeniu investícií pre podnikateľov v regióne

Krajina
Albánsko
Miesto realizácie
Albánsko, Kosovo*, Severné Macedónsko
Číslo
SAMRS/2021/ZB/1/1
Stav
Ukončený
Typ financovania
Rozvojové projekty
Obdobie realizácie
01.09.2021 - 31.12.2022
Sektor
Podpora tvorby trhového prostredia
ODA dotácia
135490 EUR
Príjimateľ
Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity, o.z.
Partner
1: ALBICT (Tirana, Albania); 2: VENTURE UP (Pristina, Kosovo); 3: South East European University/Youth Resource Center – iCan (Gostivar, North Macedonia)

Popis projektu

Hlavným cieľom projektu je vybudovať medzinárodný start-up akceleračný program v troch krajinách západného Balkánu, ktorý zefektívni podporu začínajúcich podnikateľov a start-upy v regióne. Projekt nadväzuje na doterajšie aktivity SOVVA v danom sektore a danom regióne, ich výsledkom bol vznik medzinárodného start-upového programu v Albánsku. Cieľom tohto projektu je rozšíriť celý program aj do ďalších krajín západného Balkánu, a to predovšetkým do Kosova* a Severného Macedónska. Akceleračný program UPLIFT pripravuje start-upy a mladých podnikateľov na podnikanie intenzívnym a praktickým tréningom. Tréning poskytuje hĺbkové a sústredené vzdelávanie zamerané na rozvinutie biznisu, ako aj zlepšenie schopnosti prezentovať svoju firmu a teda aj prilákať investície či klientov. SOVVA sa v projekte plánuje zamerať aj na zaučenie manažérov programu v Albánsku, Kosove* a Severnom Macedónsku cez konzultácie s expertmi a manažérmi start-up akceleračných programov na Slovensku a vytvorením platformy na rozvoj vzťahov s absolventmi programu.

*Týmto označením nie sú dotknuté pozície k štatútu a označenie je v súlade s rezolúciou BR OSN č. 1244(1999) a so stanoviskom Medzinárodného súdneho dvora k vyhláseniu nezávislosti Kosova.

Načítavam mapu...

Podporované zamestnávanie a optimalizácia služieb v politike práce v Gruzínsku

Gruzínsko

Rozvoj komunít pozdĺž administratívnej hraničnej línie oddeľujúcej región Cchinvali od zvyšku Gruzínska s dôrazom na miestnu samosprávu a rozvoj

Gruzínsko

Budovanie inkluzívneho prostredia pre deti

Gruzínsko