Workshop - rozvojové fondy z Kuvajtu, SAE a SA - SlovakAid

Workshop – rozvojové fondy z Kuvajtu, SAE a SA

V Kongresovej sále Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky sa dňa 19. marca 2014 uskutoční workshop o možnostiach spolupráce slovenských subjektov a rozvojových finančných inštitúcií z Kuvajtu, Saudskej Arábie a Spojených arabských emirátov. Podujatie slávnostne otvorí štátny tajomník MZVaEZ SR Peter Burian a prítomní budú aj Abdulwahab A. Al-Bader, generálny riaditeľ Kuvajtského fondu pre arabský hospodársky rozvoj (KFAED), Mohammed Saif Al Suwaidi, výkonný generálny riaditeľ Rozvojového fondu Abu Dhabi (ADFD) a Ahmed M. Al-Ghannam, generálny riaditeľ Saudského exportného programu (SEP) a zástupca riaditeľa Saudského fondu pre rozvoj (SFD).

Cieľom workshopu je hľadať prieniky medzi rozvojovými aktivitami pozvaných fondov a slovenských subjektov aktívnych v rozvojových krajinách. Seminár je určený pre slovenské subjekty (podnikateľské i mimovládne), ktoré by sa mali záujem uchádzať o finančné prostriedky poskytované vyššie uvedenými fondmi prostredníctvom grantov na rozvojové projekty.

Predbežný program worshopu:

13:30 – 14:00  registrácia účastníkov
14:00 – 14:30  úvodné vystúpenia (P. Burian, štátny tajomník MZVaEZ SR; Abdulwahab A. Al-Bader, generálny riaditeľ KFAED; Mohammed Saif Al Suwaidi, výkonný generálny riaditeľ ADFD a Ahmed M. Al-Ghannam, generálny riaditeľ SEP a zástupca riaditeľa SFD)

14:30 – 15:30  prezentácie KFAED, ADFD, SFD
15:30 – 16:15  prezentácia aktivít MZVaEZ SR (služby podnikateľom, nástroje SlovakAid, doteraz realizované projekty) a ich možné prepojenie na aktivity fondov
16:15 – 18:00  diskusia
18:00  ukončenie podujatia

Prosíme záujemcov, aby sa registrovali obratom na: diana.sijkova@mzv.sk