TÝŽDEŇ OSN NA SLOVENSKU: štvrtok 27. októbra - diskutujme spolu o dobrovoľníctve, rozvojovej spolupráci a humanitárnej pomoci - SlovakAid

TÝŽDEŇ OSN NA SLOVENSKU: štvrtok 27. októbra – diskutujme spolu o dobrovoľníctve, rozvojovej spolupráci a humanitárnej pomoci

Keď na troskách druhej svetovej vojny vznikla Organizácia Spojených národov (ďalej len „OSN“) bolo to aj preto, aby sa jej hrôzy už nikdy nezopakovali.

Pri zrode stála myšlienka, že žijeme na jednej planéte. Myšlienka, že izolované problémy neexistujú. Myšlienka, že spolu sme silnejší.

Slovensko je neodmysliteľnou súčasťou príbehu OSN. K autorom základného dokumentu OSN, Charty Organizácie Spojených národov, patril československý diplomat a Slovák Ján Papánek. A celkovo, už viac než sedem a pol dekády sa slovenskí diplomati, príslušníci Ozbrojených síl SR a Polície SR, rozvojoví a humanitárni pracovníci, experti a dobrovoľníci intenzívne podieľajú na jej práci vo všetkých kútoch sveta.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky („ďalej len MZVEZ SR“) si kladie za povinnosť pripomínať dôležitosť nášho členstva v OSN a pomáhať pri vzdelávaní mladých ľudí o histórii, ktorá ovplyvňuje súčasnosť.

Dovoľujeme si Vás preto osloviť s pozvánkou na online diskusie nielen pre študentov stredných škôl v rámci pripravovaného podujatia Týždeň OSN na Slovensku: Znižovanie rozdielov – spravodlivejší svet.

Diskusie sa uskutočnia v stredu 27. októbra 2021. MZVEZ SR spolu so Slovenskou agentúrou pre medzinárodnú rozvojovú spoluprácu a partnermi – Platformou rozvojových organizácií Ambrela, Detským fondom OSN - UNICEF Slovensko a Medzinárodnou organizáciou pre migráciu - IOM ponúkne online prenosom z Novej Cvernovky štyri diskusie vhodné na účely vyučovacej hodiny v rámci stredoškolského predmetov Náuka o spoločnosti, Etická náuka alebo Dejepis.

Prostredníctvom aplikácie Slido bude možné aktívne sa do každej z prebiehajúcich diskusií so zaujímavými hosťami zapojiť.