SAMRS/2022/EK/1 - SlovakAid

SAMRS/2022/EK/1

Zoznam žiadostí o poskytnutie dotácie v rámci výzvy SAMRS/2022/EK/1 – podpora projektov slovenských organizácií schválených v rámci rozvojových nástrojov Európskej Komisie prostredníctvom poskytnutia spolufinancovania, spolu s výškou dotácie, ktoré boli schválené ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky dňa 07.06.2022, odporúčané Komisiou MZVEZ SR pre vyhodnocovanie žiadostí o poskytnutie dotácií na rozvojovú spoluprácu zo dňa 06.05.2022.

SAMRS oficiálne vyzve úspešných žiadateľov o poskytnutie dotácie na predloženie potrebných dokladov a následné uzatvorenie zmluvy o poskytnutí dotácie.

ZOZNAM SCHVÁLENÝCH ŽIADOSTÍ O POSKYTNUTIE DOTÁCIE

p.č.č. projektuŽiadateľNázov projektuKrajinaVýška schválenej dotácie v EURPriemer bodov pridelených Komisiou MZVEZ SR
1.SAMRS/2022/EK /1/1
EMA – Development and Mobility Agency, o.z.Digitálne talenty pre Moldavsko – Slovensko pre talenty: program pracovnej mobility absolventov IKT odborov medzi Slovenskom a Moldavskom (Digitálne talenty)“Moldavsko34 060 €81,25/100
OPIS PROJEKTU: Projekt spolufinancuje aktivitu 4.4 „Stáže - Realizácia stáží moldavských talentov v IKT firmách na Slovensku“ v rámci projektu podporeného z iniciatívy Migration Partnership Facility. Desať moldavských študentiek a študentov sa zúčastní na trojmesačných stážach v popredných slovenských IT firmách. Pred odchodom na Slovensko účastníci programu absolvujú cielené odborné vzdelávanie (programovanie a jazyková príprava) v inkubátore pre talenty. Súčasťou programu je reintegrácia absolventov v spolupráci so Startup City Cahul.
CELKOM:1 PROJEKT1 ŽIADATEĽSpolu34 060 €