SAMRS je partnerom MFF JEDEN SVET - SlovakAid

SAMRS je partnerom MFF JEDEN SVET

MMF JEDEN SVET prebieha 5. – 11. novembra 2020 ako online podujatie. Sledovať ho budú môcť diváci z celého Slovenska. Takmer 50 dokumentárnych filmov a desiatky podnetných diskusií spájané s festivalovou témou voľby poukážu na vzťahy, nové technológie, politické režimy aj duševné zdravie.  Neobídu ani tému klimatickej zmeny, ktorá sa nás tak veľmi dotýka.

Dokumenty sme vyberali s ohľadom na dôležitosť a aktuálnosť témy, no prihliadali sme aj na atraktívnosť spracovania. Nachádzajú sa na celej škále od náročnejších po vhodné aj pre diváka doku  nováčika. V našej klíma-výberovke sú filmy, ktoré túto strašidelne vážnu tému riešia cez filmovú poetiku, humor, úchvatné zábery, nadhľad i nasadenie vlastného života,” hovorí umelecká riaditeľka festivalu Jeden svet Diana Fabiánová.

Tohtoročný festival je obrovským skokom v spôsobe organizácie, od ktorého sa nechystáme ani v budúcnosti ustupovať. Naučil nás ináč premýšľať o prioritách. Ukázal nám, že festival sa dá zorganizovať aj s minimom uhlíkovej stopy a množstva vytlačeného papiera, celý online. Ak nám to pandemická situácia dovolí, radi by sme sa v budúcnosti vrátili aj k istej forme fyzického festivalu a vzájomného zdieľania, v žiadnom prípade sa však už nechystáme vrátiť o krok späť v progresívnom uvažovaní o udržateľnosti nášho festivalu vo vzťahu k planéte na ktorej žijeme a na ktorej zdravie sme odkázaní„, hovorí výkonná riaditeľka festivalu Jeden svet Eva Križková.

SAMRS je partnerom MMF JEDEN SVET.

V Bratislave, 5. novembra 2020