Ingrid Brocková odovzdala Nemocnici Rafika Haririho v Bejrúte humanitárnu pomoc vo výške viac ako 200-tisíc eur - SlovakAid

Ingrid Brocková odovzdala Nemocnici Rafika Haririho v Bejrúte humanitárnu pomoc vo výške viac ako 200-tisíc eur

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková v rámci posledného dňa svojej pracovnej návštevy Libanonu absolvovala pracovné raňajky s predstaviteľmi miestnych neziskových organizácií, ktorí pracujú vo veľmi zložitých podmienkach. ,,Libanon je jednou z partnerských krajín v rámci regiónu humanitárnej pomoci a rozvojovej spolupráce Slovenskej republiky a je našim záujmom naďalej zlepšovať životné podmienky tých najzraniteľnejších skupín obyvateľstva,” potvrdila Ingrid Brocková. V záverečný deň svojej pracovnej návštevy štátna tajomníčka odovzdala dvom lokálnym neziskovým organizáciám príspevky vo výške 10-tisíc eur s cieľom podporiť humanitárne aktivity libanonskej občianskej spoločnosti.

Pracovný program I. Brockovej pokračoval v Univerzitnej nemocnici Rafika Haririho, ktorej boli odovzdané dve tony zdravotníckeho materiálu vo forme rúšok a respirátorov zo Správy štátnych hmotných rezerv SR a dezinfekcie od spoločnosti Mikrochem Trade v celkovej výške viac ako 200-tisíc eur, z ktorých väčšina bude použitá na boj proti pandémii COVID-19. „Veľmi ma teší, že slovenský verejný a súkromný sektor zmobilizovali svoje sily v oblasti rozvojovej spolupráce a prejavili solidaritu s obyvateľstvom Libanonu trpiacim hlbokou socio-ekonomickou i humanitárnou krízou. Slovensko bude aj v naďalej venovať pozornosť humanitárnej situácii v regióne,“ povedala štátna tajomníčka. Navštívenej nemocnici bol zároveň poskytnutý aj finančný príspevok Slovenskej republiky prostredníctvom Medzinárodného výboru Červeného kríža vo výške 30-tisíc eur na pohotovostný program Univerzitnej nemocnice Rafika Haririho. Humanitárna pomoc pre Libanon bola poskytnutá prostredníctvom Koordinačného centra pre reakcie na núdzové situácie Európskej únie, čo umožní Slovensku čiastočnú refundáciu prepravných nákladov.

Zdroj: MZVEZ SR