Humanitárna kríza - ebola v Afrike Verejná zbierka - SlovakAid

Humanitárna kríza – ebola v Afrike Verejná zbierka

Smrtiaci vírus eboly má v 6 krajinách Afriky (Guinea, Libéria, Sierra Leone, Nigéria, Senegal, Kongo) na svedomí už takmer 3 000 úmrtí. V susediacich krajinách (Pobrežie Slonoviny, Guinea-Bissau, Mali a Senegal) sa posilnila epidemiologická kontrola a obyvateľstvo pohraničných oblastí je aktívne monitorované. UNICEF organizuje preventívne a osvetové kampane a spolu s partnermi koordinuje pracovníkov zapojených do kampaní a priamu pomoc. Nebezpečenstvo sa ukrýva práve v zlej informovanosti, strachu, šírení povier a dezinformácií. Krízový stav má negatívny dopad aj na socioekonomickú situáciu najmä detí a žien, ktoré tak majú obmedzený prístup k základným službám ako zdravotná starostlivosť, vzdelanie či prístup k nezávadnej vode a sanitácii.

Aby sme zabránili ďalšiemu šíreniu smrtiaceho vírusu, ktorý spôsobuje, že deti trpia, zomierajú a stávajú sa z nich siroty, je nevyhnutné dostať sa skutočne ku všetkým ohrozeným, zvyšovať povedomie o reálnom nebezpečenstve a naučiť ich chrániť seba a svoje rodiny.

Verejná zbierka

UNICEF Slovensko vyhlásilo verejnú zbierku, do ktorej môžete prispieť prostredníctvom webstránky UNICEF: http://www.unicef.sk/ebola-em.  Viac informácií o kampani nájdete na: http://www.unicef.sk/kto-sme/pomoc-vo-svete/ebola

 

Foto: (c) UNICEF