GLOBÁLNA REAKCIA NA KORONAVÍRUS: EÚ ZRIADILA LETECKÝ MOST HUMANITÁRNEJ POMOCI - SlovakAid

🆕➡️VÝZVY SlovakAid 2024⬅️🆕

GLOBÁLNA REAKCIA NA KORONAVÍRUS: EÚ ZRIADILA LETECKÝ MOST HUMANITÁRNEJ POMOCI

Letecký most humanitárnej pomoci sa využije na prepravu humanitárnych pracovníkov a núdzových zásielok do niektorých z najkritickejších oblastí sveta

Letecký most humanitárnej pomoci sa využije na prepravu humanitárnych pracovníkov a núdzových zásielok do niektorých z najkritickejších oblastí sveta, pričom lety budú podľa možností kombinované s repatriačnými letmi a rotáciou humanitárnych pracovníkov. EK financuje 100% dopravných nákladov, zatiaľ čo štáty EÚ sú zodpovedné za obstarávanie humanitárneho materiálu.

Prvý let EÚ prevádzkovaný v spolupráci s Francúzskom odletel z Lyonu a prepravil asi 60 humanitárnych pracovníkov z rôznych mimovládnych organizácií a 13 ton humanitárnej pomoci. V nasledujúcich dňoch sa uskutočnia ďalšie dva lety s celkovým nákladom 27 ton humanitárnej pomoci. Na spiatočnej ceste sa po leteckom moste vrátia do vlasti občania EÚ a ďalší cestujúci zo Stredoafrickej republiky.

Na nadchádzajúce týždne sú naplánované aj ďalšie humanitárne lety EÚ, a to prednostne do afrických krajín, v ktorých môže pandémia ďalej zhoršiť súčasné humanitárne krízy.

Viac info v tlačovej správe Európskej komisie: https://ec.europa.eu/commiss…/presscorner/detail/…/IP_20_813