Kvalitná pracovná sila pre IT sektor v Moldavsku: digitálne vzdelávanie mladých žien a vytvorenie Akadémie kybernetickej bezpečnosti. - SlovakAid

Kvalitná pracovná sila pre IT sektor v Moldavsku: digitálne vzdelávanie mladých žien a vytvorenie Akadémie kybernetickej bezpečnosti.

Country
Moldova, Republic of
Location of implmentation
Kišiňov
Number
SAMRS/2020/MD/1/2
State of projects implementation
Aktuálny
Type of financing
Development projects
Implementation period
01.08.2020 - 31.08.2021
Sector
Supporting creation of market conditions
ODA grant
100000 EUR
Recipient
Európska migračná agentúra (EMA)
Partner
AO Asociatia pentru Dezvoltarea, Tehnologiilor Informationale EDUCAT; Technical University of Moldova (TUM); ESET, spol. s r.o.

Popis projektu

V rámci projektu sa poskytnú školenia digitálnych zručností 60 dievčatám a mladým ženám vo veku 14 až 20 rokov, ktoré sa zúčastnia na intenzívnom letnom tábore a 10 sa zúčastní na odborných stážach vo firmách. Program GirlsGoIT sa navyše podporí aj vybudovaním technického zázemia v podobe nového IT labu na Fakulte počítačov, informatiky a mikroelektroniky Moldavskej technickej univerzity (FCIM TUM), ktorý bude hosťovať budúce školiace aktivity programu. Nový lab zároveň zastreší tzv. Akadémiu kybernetickej bezpečnosti, ktorú v Moldavsku vytvoríme v spolupráci s poprednou slovenskou spoločnosťou ESET.

Loading map ...